Jsme topení, voda, plyn. Jsme profesionálové, jsme Jikoterm.

Jikoterm logo

Jikoterm servis kotlů

Jsme topení, voda, plyn
Jsme profesionálové, jsme Jikoterm

+420 222 250 720

rozvody
                         

222 250 720

Rozvody vody instalujeme převážně v plastových trubkách PPR, dále lze rozvody vody instalovat v měděných CU trubkách a lze použít i značkových systémů s vícevrstvými trubkami s různými druhy spojování. U všech zmíněných materiálu téměř nedochází k usazování vodního kamene. Plastové potrubí má obecně několikanásobně větší tepelnou roztažnost. U CU potrubí je tepelná roztažnost minimální, jedinou nevýhodou CU potrubí je jeho cena. Z těchto důvodů vzniklo potrubí vícevrstvé, které spojuje výhody obou materiálů, kde mezi plastovými vrstvami je i vrstva hliníková. Cena trubky je nižší než měděné potrubí, dražší jsou pouze tvarovky vícevrstvého potrubí. 


U odpadů montujeme především rozvody splaškové vnitřní kanalizace, jsme schopni instalovat i venkovní a dešťové kanalizace, při kterých zajistíme zemní nebo horolezecké práce. Pro rozvody kanalizace používáme plastové potrubí sesazované na tzv. o-kroužky systém HT (vnitřní) a KG (vnější).


Pro rozvody topení se nejčastěji používají měděné trubky, mají hladší vnitřní povrch, nic se v nich tedy neusazuje a hlavně je minimální  hydraulický odpor (menší zátěž čerpadla a lepší cirkulace otopné vody). Pro rozvody topení je ale možné využít i plastové topenářské trubky (ty se od klasických instalatérských zásadně liší, hlavně tepelnou a tlakovou odolností). Nevýhoda topenářských plastů je vysoká cena tvarovek, které navíc mají velký hydraulický odpor. Na rozvody topení lze využít i ocelové trubky, ty ale nejsou ekonomicky výhodné a jejich montáž (spojování) je náročná.  Přijďte si prohlédnout a vyzkoušet většinu běžných i designových otopných těles do naší vzorkové prodejny.


Rozvody plynu provádíme kvůli snadnému spojování lisováním nejčastěji v mědi (bez autogenu - hořlavé prostory, spolu vedoucí elektrika atd.), ocelové rozvody plynu provádíme nejčastěji ve společných prostorách a ve velkých dimenzích (bezpečnost a nerentabilnost CU materiálu). U veškerých úprav na plynovodu delších než 3m je nutné dle platných norem dokončit montáž tlakovou zkouškou plynovodu a revizní zprávou plynovodu.

Umíme zajistit vyřízení nového odběrného plynového zařízení, tzn. za PP, a. s. sepsat s Vámi smlouvu o odběru zemního plynu, a tím vyřídit veškerou komunikaci s Pražskou Plynárenskou a.s.