Jsme topení, voda, plyn. Jsme profesionálové, jsme Jikoterm.

Jikoterm logo

Jikoterm servis kotlů

Jsme topení, voda, plyn
Jsme profesionálové, jsme Jikoterm

+420 222 250 720

rekonstrukce koupelny

222 250 720

Zajistíme návrh koupelny včetně grafické vizualizace díky úzké a smluvní spolupráci s předními dodavateli koupelen, jakou jsou koupelny Ptáček a Siko. 

Při dodávce zařizovacích předmětů je grafická vizualizace ZDARMA, navíc zajistíme veškerou komunikaci a dodávku zboží za Vás. Na Vás je pouze si vybrat.

Zařizovací předměty jsou veškeré instalační prvky, tzn. vany, umyvadla, sprchové kouty, WC, dřezy, vodovodní baterie a veškeré doplňky v koupelně a v prostorách, kde je instalován rozvod vody. Montáž spojená s instalací veškerých zařizovacích předmětů se nazývá kompletace. Kompletace nastává až po většině zednických a obkladačských pracích, tzn. ve druhé fázi. V první fázi (na začátku celkové rekonstrukce) se instalují hrubé rozvody vody a kanalizace. V  případě, že se vana nebo vanička obezdívá a obkládá, instaluje se v průběhu zednických prací. Dále lze použit čelní nebo boční panely k vanám nebo vaničkám. Nicméně zkušenosti nám radí, že je lepší  co nejpečlivěji podezdívat, aby se vana nebo vanička nemohla pohnout při zátěži, a to i za cenu porušení záručních podmínek výrobce. Často dochází k utržení zasilikonované hrany (zvláště u samonosných vaniček sprchových koutů) a zatékání vody pod vaničku. Druhů van a vaniček je nepřeberné množství tvarů a rozměrů, doporučujeme vybírat ze značkových výrobků, protože jakákoliv následná reklamace (vyndat vanu instalovat novou) je velice obtížná, značkové výrobky do jisté míry zaručují kvalitu povrchu a zpracování. To samé platí pro umyvadla, WC, ostatní koupelnové zboží a baterie. Vodovodní baterie je velice důležitá část celé koupelny, musí vydržet každodenní použití (násobí se počtem uživatelů). Nedoporučujeme instalovat levné „poloplastové“ baterie, které tuto zátěž nemohou vydržet. Baterie by měla mít keramickou vnitřní kartuši a veškeré ovládací prvky kovové. Existuje opět nepřeberná škála tvarů a designových lahůdek, obecně bychom je mohli rozdělit do tří kategorií:


Nástěnné – rozvod vody je připraven přímo v místech, kde bude baterie v rozteči 100, 120 nebo 150 mm (nad vanou, umyvadlem, dřezem, výlevkou atd.).


Stojánkové – rozvod vody se připraví pod zařizovací předmět (umyvadlo, vana, dřez) a baterie se instaluje do připravených otvorů daného zařizovacího předmětu a na vodu se připojuje přes uzavírací rohový ventil kovovou hadičkou nebo trubičkou. 


Podomítkové – tyto baterie se většinou skládají ze dvou částí – mosazné podomítkové tělo a směšovací ventil, který se instaluje pod omítku a připojí se na přívody TUV a SUV. Výtok namíchané vody může být přímo z druhé nadomítkové části baterie nebo se namíchaná voda dále vede pod omítkou do místa, kde chceme mít výtok (pevný hlavový výtok pro sprchu, vanu atd.). Směšovací ventil může být čtyřcestný tzn., že můžeme použít dva vývody míchané vody – pevná a ruční sprcha ve sprchovém koutu, nebo pevný výtok do vany + přepínání na ruční sprchu. 

Dodávku zařizovacích předmětů by měla zajistit montážní firma z těchto důvodů: 

Záruka – v případě že si investor chce dodávat zařizovací předměty sám, může nastat problém při řešení reklamace, kdy investor musí reklamovat tam, kde nakoupil, a případnou výměnu musí platit. Pokud dodává zařizovací předměty naše firma, případné výměny reklamovaných zařizovacích předmětů investor neplatí. 

Časová synchronizace – montážní firma si objedná u výrobce nebo velkoobchodu investorem vyspecifikované zařizovací předměty tak, aby byly připraveny včas (dodávky některých zařizovacích předmětů mohou trvat i 8 týdnů). 

Dodávka na místo – montážní firma zajistí převoz na místo zakázky, v případě poškození při přepravě řeší veškeré reklamace montážní firma. 

Finanční závislost montážní firmy – poskytované rabaty výrobcem nebo velkoobchodem na jednotlivé zařizovací předměty jsou pro montážní firmu hlavním zdrojem zisku, ostatní položky, jako jsou cestovné, parkovné a práce (v případě zaměstnanců) pokrývají jejich provoz, další položky za kanceláře, prodejnu, sklady, dispečink, telefony atd. jsou náklady na zvýšení kvality a dostupnosti služeb, které se Vám snažíme nabídnout. V případě, že nastane doba, kdy se budou i takováto technicko-instalační zařízení prodávat přes web (nestačí zařízení strčit do zásuvky, ale je nutná odborná montáž), odborné montážní firmy jako takové zaniknou. Kvalitní technická podpora a zázemí včetně následného servisu (záručního i pozáručního) montážní firmy by měla převýšit nabídku webových e-shopů.